İnternetten Bir Çok Kazanç Formülleri

ARILAR YERYÜZÜNDEN KAYBOLURSA?

ARILAR YERYÜZÜNDEN KAYBOLURSA?

Mar 6, 2017

Albert Einstein, “Arılar yeryüzünden kaybolursa insanın 4 yıl ömrü kalır” demişti. Wurzburg Üniversitesi’nin arı uzmanı Prof.Tautz, Einstein’ın sözlerinin bilimsel bir gerçek olduğunu ifade ederek:

“Arılar taşıdıkları polenlerle 130 bin farklı bitki türünün üremesini sağlar. Bir kovandaki arılar 1 günde 400 kilometrelik bir alanı dolaşarak 1 milyon çiçeğin döllenmesini sağlar.

ari_162409-1

> İşte bu sona erdiğinde yenebilen bitkiler ve meyveler ortadan kalkar. Bitkiyle beslenen hayvanlar ve daha sonra da insanlar ölür” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

>Yaşamımızı sürdürebilme etkenlerinden birinin minik bir böceğin hayatına bağlı olması çok ilginçtir. Gerçekte doğada birbirine bağımlı ortak yaşam sürdüren birçok canlı vardır. Bütün bu mucizevi yaşamlar, üstün ilim sahibi Allah’ın yaratma sanatının örnekleridir.

>O halde “arılar sadece bal yaparlar” deyip geçemeyiz. Onlar, üzerlerine ciltlerce kitap yazılan canlılar… Arıların, kusursuz bir organizasyonla onbinlercesinin hep birlikte uyum içinde yaşamaları dışında, oldukça mucizevi özellikleri var.

>Kur’an’da Nahl; (Arı) Suresi’nde ayetlerdeki arı kelimesiyle dişi arıdan söz edilir. Allah dişi arıya nasıl bal yapacağını vahyeder. Ve tıpkı ayetteki gibi yuva yapımı, nektar toplama, bal üretme, petek yapımı işlerini dişi arılar yapar. Dolayısıyla yeni bulunan bu gerçeklerin 1400 sene önce Kur’an’da yer almış olması, Kur’an’ın Allah sözü olduğunun kesin bir kanıtlarından biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This